Aurinkoenergia Liikenne Biokaasu Muuta In English

Aikataulut   Lipunmyynti, hinnat ja YKK   Laatulupaus (pdf) Menneet aikataulut



Tulostettavia aikatauluja


    Vaihtomahdollisuuksia perjantaisin:

    • pika Lahti-Turku 18.45
    • 88 Orimattilaan 18.50
    • Z Helsingistä 18.38, IC Joensuusta 18.47
    • 88 Orimattilasta 18.45, 89 Heinolasta 19.10
    • pikat Turusta ja Tampereelta 19.15
    • Z Helsingistä 0.13
    • pikat Helsingistä&Seutulasta ja Turusta 24.00, pika Helsingistä&Seutulasta 0.20
    • G Riihimäelle 0.28, Z Helsinkiin 0.41
    • pika Heinolaan&Jyväskylään 1.20

    Vaihtomahdollisuuksia sunnuntaisin:

    • H Kouvolaan 12.43, IC Helsinkiin 12.49, G Riihimäelle 13.23
    • pikat Helsinkiin 12.35 ja 13.00, Turkuun 12.45
    • 89 Heinolaan 12.45
    • 89 Orimattilaan 13.05,
    • pikat Kouvolaan 13.10, Heinolaan&Kuopioon 13.15 ja Tampereelle 13.25
    • pikat Kuopiosta&Heinolasta 12.50, Tampereelta 13.00, Kouvolasta 13.15, Turusta 13.20, Helsingistä 13.30
    • 89 Orimattilasta 13.40, 89 Heinolasta 14.00 (Holma, soita!)
    • IC Joensuusta&Kouvolasta 12.47, G Riihimäeltä 13.14, Z Helsingistä 13.38
    • vakio Vääksyyn Sysmästä 15.01, jatkaa Lahteen 15.05
    • pika Hartolasta Helsinkiin 16.30
    • pikat Joutsaan Helsingistä 18.10 ja Oulusta&Jyväskylästä 18.15 (jää Tammihaaran pysäkille!)
    • pikat Heinolaan&Savonlinnaan 21.00 ja Helsinkiin 21.00 sekä 21.05
    • 89 Orimattilaan 21.05
    • IC Kouvolaan&Imatralle 21.10, Z Helsinkiin 21.20
    • IC:t Oulusta&Kouvolasta 20.45, Helsingistä 21.08
    • pikat Helsingistä&Seutulasta ja Turusta 21.20, Helsingistä 21.25 (jää Moisionkadun pysäkille!)



Maanantaista perjantaihin (pl. arkipyhät) 12.3. - 1.6.2018:

  • Kurhila 5.53 - Syrjäntaus - Vääksy 6.05 - Rantakulma - Vesivehmaa th n. 6.20 - Lahti n. 6.43
  • Laune 17.20 - Kauppakatu - Rantakulma - Vääksy 18.00 - tarv. Syrjäntaus - Hillilä 18.10 - tarv. Kurhila ja Äinää



Tästä aikataulu tulostettavana versiona (pdf, A5).

Tai aikataulu tulostettavina lipareina (pdf, A4 per 8).

Aikataulut matka.fi:ssä (uusi ikkuna)


Meitin enerkia Facebookissa



Joitakin vaihtoyhteyksiä:

Maanantaista perjantaihin aamulla Lahdesta:

  • IC Helsinkiin 6.47, G Riihimäelle 6.50, lähijuna Kouvolaan 7.11
  • pikat Helsinkiin 6.45, Tampereelle 7.00
  • vakio Hämeenkoski-Lammi-Tuulos-Hämeenlinna 7.05
  • 3S keskussairaalalle 6.45

Maanantaista perjantaihin illalla Lahteen (saapumisaikoja):

  • Pendolino Helsingistä 17.08, G Riihimäeltä 17.14, lähijuna Kouvolasta 16.52
  • pikat Joensuusta 16.45, Helsingistä 17.10 ja 17.15, lentokentältä 17.20, Tampereelta 17.25
  • vakiot Porvoo-Orimattila 17.00, Hämeenlinna-Tuulos-Lammi-Hämeenkoski 17.05


Arkisin klo 7-17 tämä 18-paikkainen biokaasubussi kuljettajan kera on käytettävissä tilausajoihin.
Autossa ei ole käymälää eikä mikrofonia.





Tästä aikataulu tulostettavana versiona (pdf, A4 tai A3).

Tästä lisää aikatauluversioita. Mukana myös hinnasto.

Aikataulut hakupalvelussa (uusi ikkuna)


Meitin enerkia Facebookissa



Joitakin vaihtoyhteyksiä:


Keskiviikkoisin:

  • Lahdessa Z Helsinkiin 9.12
  • Lahdessa pika Turusta 10.10
  • Lahdessa pikat Helsinkiin ja Tampereelle klo 15
  • Hillilästä 16.05 tarvittaessa Äinäälle (Nieminen ja Helsingin pika siellä n. 16.13)

Torstaisin:

  • Vierumäellä linja 88 11.25 Lahteen ja Orimattilaan
  • Vierumäellä linja 89 11.15 Lahdesta Urajärvelle (soita!) tai Heinolaan
  • Kalkkisissa paluu laivalta Lahteen klo 14
  • Vääksyssä pika Jyväskylästä 16.25 ja Nieminen Padasjoelta 16.30
  • Kurhilasta n. 17.03 tarvittaessa Viitailaan
  • Lahdessa Helsinkiin klo 20 lähtevään pikavuoroon Urajärveltä (6.-20.7.)
  • Lahdessa Helsingistä klo 18 lähteneestä pikavuorosta Vääksyyn (6.-20.7.)

Perjantaisin:

  • Heinolassa linja 89 12.25 Lahteen
  • Pikavuorolla esim. Helsingistä Heinolaan, josta 14.40 Kalkkisiin
  • Eijan taksilla Vääksystä ja Kopsuolta Kalkkisiin, Meitin enerkialla takaisin
  • Lammilla klo 14 Turusta lähteneestä pikavuorosta Vääksyyn
  • Lammilla Lahdesta 16.15 lähteneelle Turun pikavuorolle
  • Lammilla 16.40 saapuneelta Tamperelaiselta Vääksyyn (ja edelleen 17.55 Padasjoelle)
  • Lahdessa 18.30-19.15 saapuvilta Helsingin, Seutulan, Hämeenlinnan ja Turun autoilta
  • Joutsassa pika Jyväskylään 22.25
  • Hartolassa yhteys Helsingistä 20.15 lähteneestä Onnibussista Sysmään

Lauantaisin:

  • Salpakankaalla n. 13.45 Tampereen pikaan
  • Lahdessa Z Helsingistä 13.36, pikat Turusta 13.20 ja Helsingistä 13.30
  • Padasjoen Taulussa Auttoisilta 16.00 Jyväskylä-Lahti-Helsinki -pikaan tai -pikasta keskusta-Nyystölä jne. sekä 16.30 Jyväskylään
  • Lahdessa Launeelta 18.30 tai Moisionkadun pysäkiltä n. 18.32 (Helsinki-Vesivehmaa-Kalkkinen)
  • Lahdesta linja 89 19.40 Vierumäelle; Vierumäeltä 20.25 Vääksyyn
  • Vierumäellä linja 89 20.15 Heinolaan ja 20.40 Lahteen/Orimattilaan (Z:lla Helsinkiin)

Sunnuntaisin:

  • Lahdessa Z Helsingistä 13.36, pikat Turusta 13.20 ja Helsingistä 13.30
  • Vääksyssä n. 15.20 Lahti-Pulkkila-Sysmä -vuoroon
  • Vääksyssä n. 15.20 Lahti-Pulkkila-Sysmä -vuorolta Kopsuolle ja Kalkkisiin (varmista soittamalla!)
  • Sysmässä n. 16.28 Hartolaan (vaihto Pulkkilanharjua pitkin tulleelta vuorolta)
  • Joutsassa 17.15 Jyväskylä - Helsinki -pikavuorolle
  • Joutsassa 18.15 Oulusta&Jyväskylästä sekä Helsingistä tulevilta pikavuoroilta Luhankaan
  • Lahdessa 21.00 Helsingin pikaan
  • Lahdessa Launeelta 21.30 tai Moisionkadun pysäkiltä n. 21.32 (Helsinki-Seutula-Vääksy);
  • Lahdessa Matkakeskuksen A-pysäkiltä n. 21.32 (Turku-Forssa-Hämeenlinna-Vääksy)




T:mi Meitin enerkia

Heikki Raunio
hmr78 ät iki piste fi, 044 588 0478

Hilliläntie 110,
Asikkalan Hillilässä